Negalios reforma 2024

Nuo š. m. sausio mėn. pirmosios dienos įsigaliojo daug pakeitimų teisės aktuose socialinės apsaugos srityje. Pakeitimai liečia ir autistiškus asmenis bei jų tėvus (globėjus).

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) tikisi, kad pakeistas vertinimas bus taiklesnis, ypač asmenims su intelekto ir psichosocialine negalia. Taip pat bus nustatomas poreikis techninės pagalbos priemonėms, asistento ir asmeninei pagalbai, būsto pritaikymui, socialinėms paslaugoms, mobilumo paslaugoms ir kt. Atsiranda ir pagalbos vadybininkas, kuris galės sudaryti pagalbos planą.

„Pokyčių išties daug, pavydžiui, vertinimo metu sumažėja įtaka medicininės dalies – žadama, kad daugiau dėmesio bus kreipiama į individualius kiekvieno asmens poreikius, pasikeitė skaičiavimo formulė ir t.t. Vertinimo metu bus galima atlikti ir poreikių (paslaugų ir pagalbos) vertinimą, bei sudaryti pagalbos planą. Ministerijos teigimu, pokyčiai leis taikliau įvertinti asmenų su negalia poreikius ir juos atliepti. Labai tikimės, kad taip ir bus realybėje“, – sako Kristina Košel-Patil, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ Valdybos pirmininkė.

Asociacija dalyvavo darbo grupėje dėl klausimynų atnaujinimo ir norime pasidžiaugti, kad didžioji dalis mūsų pasiūlymų buvo priimti. Tikime, kad tai padės Agentūros specialistams geriau matyti sunkumų įvairovę bei tikslingiau įvertinti iššūkius, kylančius autistiškiems asmenims.

Paruošėme informaciją, kad galėtumėte susipažinti su pagrindiniais pakeitimais neįgalumo, dalyvumo ir individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos poreikio lygio nustatyme.

Negalios reforma 2024 neįgalumo nustatymo pokyčiai – skaidrės

Kiti straipsniai:

KinoVakaras
„Lietaus žmogus“ paramos kino vakaras įvyko!
Nepaprastai džiaugiamės ir esame kupini įspūdžių po balandžio 18 d. įvykusio nuostabaus vakaro. Sulaukti...
Skaityti straipsnį >
ankstyvoji pagalba (2)
Iškalbėti nerimą: konsultacijos tėvams, laukiantiems vaiko diagnozės
Kilus įtarimams dėl galimo vaiko raidos sutrikimo ir užsiregistravus raidos ištyrimui pas specialistus,...
Skaityti straipsnį >
LietausPsl
Legendinis „Lietaus žmogus“ vienam kartui sugrįžta į kino teatro ekraną
Visame pasaulyje balandis žinomas kaip autizmo supratimo didinimo mėnuo. Lietuvos autizmo asociacija...
Skaityti straipsnį >

Prisidėk prie autistiškų asmenų įtraukties

Scroll to Top
Skip to content