Jau 8 metus dalyvaujame Šiaurės ir Baltijos šalių skėtinių autizmo asociacijų susitikimuose. Organizacijos iš Islandijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos kasmet susitinka gerosios patirties sklaidos metiniuose susitikimuose. Gegužės 17-18 d. valdybos pirmininkė Kristina Košel-Patil su kitų asociacijų atstovais susitiko Kopenhagoje, Danijoje.
„Susitikimai su kitų šalių autizmo asociacijų atstovais yra neįkainojama galimybė keistis idėjomis ir patirtimi, leidžianti visapusiškai suprasti bendras problemas ir aptarti galimus sprendimus. Ši sąveika ne tik skatina tarptautinį bendradarbiavimą, bet ir išryškina veiksmingas praktikas iš Šiaurės šalių. Kitų sėkmės ir strategijų girdėjimas įgalina mus veiksmingiau pasisakyti už platesnę kokybiškų paslaugų įvairovę mūsų autistiškam jaunimui“, – sako K. Košel-Patil.
Kopenhagos universiteto lektorė Cecilia Brynskov pasidalino įžvalgomis apie bilingvizmą (anglų ir gimtosios kalbos) ir autizmą (Bilingualism in autism), kaip laikui bėgant keitėsi mūsų požiūris ir supratimas bei praktikomis, kurios šiuo metu taikomos Danijoje.
Ole Anders Rauff, autistiškas asmuo, konsultantas, dalinosi apie pojūčius ir autizmą (Senses and Autism), kaip jo sensorinių sistemų veikimo ypatumai paveikia jo kasdieninį gyvenimą ir kas padeda jam atliepti savo poreikius.
Aplankėme Høje Taastrup gimnaziją, kur nuo 2007 metų veikia specialios klasės autistiškiems ir neuroįvariems jaunuoliams bei Hans Knudsens Institutą, kurio viena iš veiklos sričių yra jaunuolių, turinčiu specialiųjų poreikių, ugdymas ir darbinių įgūdžių lavinimas bei jų paruošiamas darbui atviroje rinkoje. Institutas taip pat veikia įdarbinimo ir darbdavių švietimo srityse.
Susitikimo metu kiekviena organizacija pasidalino 2022-2023 metų nuveiktais darbais ir ateities planais.
Tarptautinio atstovavimo veiklos iš dalies finansuojamos Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie SADM pagal projektą „Autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų ir suaugusių bei jų šeimos narių, teisių gynimas ir įtraukties į visuomenę stiprinimas“.