Asociacijos darbuotojos dalyvavo „Autism Show“

„Autism Show“ – renginys vyko Birmingeme (JK) š.m. birželio 21-22 d. ir jame lankėsi Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ projektų koordinatorė Sandra Lopetaitė ir projekto Žvelk giliau koordinatorė Kristina Radžvilaitė.

Ši nuo 2009 metų organizuojama konferencija sukviečia autistiškų vaikų tėvus, autistiškus suaugusiuosius, specialistus ir visą autizmo bendruomenę į bendrą erdvę, kurioje suteikiama tikslinė informacija, patarimai, pristatomi produktai ir paslaugas.

K.Radžvilaitė dalijasi savo įžvalgomis:

Labiausiai ir specifiškai norėjau išgirsti pranešimus, kuriuose apie savo patirtį pasakojo suaugę autistiški asmenys. Maloniai nustebau, kad tokiems pasirodymams ne tik buvo dedikuota viena iš trijų renginio scenų. Abi renginio dienas nuolat skambėjo pasidalinimai apie autistiškų žmonių komunikaciją (taip, būtent iš neuroįvairių žmonių perspektyvos), patirtus sunkumus ir jų įveikimo strategijas, vėlyvą diagnozę ir savęs priėmimą.

Įspūdžių daug ir vis dar svarstau, kuri išgirsta patirtis įsiminė labiausiai?

Galbūt Alfie Bowen, autistiško gamtos fotografo gyvenimo istorija, kurią jis pats ir pristatė konferencijos scenoje? Rodos, daugelį kartų girdėta, kaip su patiriamais sunkumais kovoja autistiškas jaunuolis, tačiau įpusėjus pranešimui ašaras nuo veido braukė ne vienas salės klausytojas – tačiau tai buvo palengvėjimo ir nuostabos kupina reakcija.

O gal ADHD skrybėlę dėvinčio Andrew Whitehouse, kuris ne tik liudijo savo kaip neuroįvairaus asmens gyvenimo ir tėvystės patirtis, tačiau gyvai ir įtikinamai dalijosi įžvalgomis savo kaip specialiųjų poreikių turinčių žmonių konsultantas?

O galbūt labiausiai šou žanrą atitikusio Richie Bow Grace – šis buvo ryškus ne tik asmeniniu įvaizdžiu, bet ir renginio erdvę atsigabento sportinio automobilio išvaizda (ant automobilio didelėmis raidėmis užrašyta „Autizmas gali būti nuostabu“), tačiau scenoje pasakojo apie savo itin sudėtingas kūdikystės ir vaikystės patirtis bei traumas, o turimų diagnozių ir patiriamų sunkumų gausą iliustravo mums kiek neįprastomis įveikos strategijomis?..

Beje, noriu pasidalinti ir viena galbūt paprasta, tačiau išties naudinga technine naujove: visos trys renginio scenos buvo įkurtos visiškai greta, tačiau kiekvienoje klausytojai gaudavo erdvei priskirtas specialias ausines. Tai ne tik stipriai mažino aplinkos garsų trikdžius, bet ir maksimaliai užtikrino pranešimo garso kokybę. Labai laukiu, kol šią naujovę įdiegsime ir Lietuvoje!

Ar galėtume panašų renginį įsivaizduoti ir pas mus? Žinoma, tik tam neabejotinai prireiktų laiko ir netgi pasiruošimo – ne tik gyvai papasakoti, bet ir klausytojams išgirsti ir priimti tokias patirtis kaip pasaulio įvairovės liudijimus. 

Apie būsimą renginį mus informavo jau dešimtmetį su šeima Birmighame gyvenanti Sandra Tarasevičiūtė. Esame nepaprastai dėkingai Sandrai ir jos šeimai už globą ir visokeriopą pagalbą!

Kiti straipsniai:

1_Diskusijos dalyviai ir organizatoriai_foto Vėtrė Antanavičiūtė
„Nepatogus kinas“ ir „Lietaus vaikai“ kvietė į neuroįvairovę žvelgti giliau
Spalio 10-tą, minint Psichikos sveikatos dieną, vilniečiai rinkosi į suomių dokumentinio filmo „Neurotipai“...
Skaityti straipsnį >
12283
Nematomos negalios juostelė atpažįstama Akropolis Group
Nematoma negalią turintys asmenys yra matomi prekybos ir pramogų centruose AKROPOLIS | Vilnius AKROPOLIS...
Skaityti straipsnį >
Bendruomenės vakaras_foto Arvydas Dimša
„Keturių stichijų“ vakaras subūrė Lietaus vaikų bendruomenę
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kartu su Panevėžio autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ spalio...
Skaityti straipsnį >

Prisidėk prie autistiškų asmenų įtraukties

Scroll to Top
Skip to content